Відпочиваю...
От за що люблю Ruby так це за його дивовижний синтаксис О_о.
Ще зі школи пам'ятаю завдання з Pascal: написати програму яка б виводила табличку множення від 2 до 9. Випадково, бавлячись з блоками в irb, написав однорядковий аналог.
9.downto(1) {|i| puts; (1).upto(i*9) { |j| ( j.divmod(i)[1] == 0 ) ? ( print "%3d"%j ) : ( nil ) } }
Не читабельно, зате круто B)
вівторок, 10 липня 2007 р.
неділя, 8 липня 2007 р.
Гуйня: Постановка задачі.
Накопилось декілька цікавих ідей щодо написання невеликих програмок(про них пізніше) з графічним інтерфейсом, які б без особливих викрутасів однакого працювали б як у Windows так і у Linux.
Для початку необхідно вибрати графічний тулкіт.
Кандидати:
Для початку необхідно вибрати графічний тулкіт.
Кандидати:
- Qt4 (qt4-qtruby)
- GTK2 (Ruby-GNOME2)
- wxWidgets (WxRuby)
- FOX(FXRuby)
- кросплатформність + інтеграція з хостовою платформою;
- простота використання і програмування;
- достатня реалізації і відсутніть багів;
Ruby! Ruby! Ruby...
Ruby, Ruby, Ruby, Ruby
Ahaa-ahaa-ahaa
© Kaiser Chiefs - Ruby
Чи більше часу маєш справи з тою чи іншою справою, тим більше розумієшся в ній, пізнаєш її тонкі моменти і недоліки. Це закономірно.
Цей запис присв'ячений тим недолікам, які особисто дратують мене у Ruby.
Почнемо.
- gem. Після команди $ gem install bla-bla-bla мій старенький пеньок (Pentium III 733, RAM 128 Mb) впадає в глибоку дипресію з подальшим самогубством :). Невже не можна було зробити щось подібне до deb? Нафіга ці трудноші...
- unicode. Це не недолік, це взагалі повна його відсутність. Існують вирішення . Але хочеться щоб робота з юнікодом була "з коробки", все ж таки Ruby інтерпритована мова і доставляти лишні костилі це не панацея.
- threads. Про потоки багато не скажу тому що працював з ними досить мало. Але і того вистачило, щоб зрозуміти, що в Ruby вони реалізовані якось НЕ_ТАК_ЯК_ТРЕБА.
- python. Так як я перейшов на Ruby з Python, можу зробити декілька порівнять рівня "дитячого садка". Ці дві мови практично одного рівня призначення. Перейшов саме через синтаксис, в Ruby він просто прекрасний. Табулятори Пайтона викликали багато незручностей з переносом коду з однієї частини скрипта в іншу. Тай ООП в Рубі на висоті (все - об'єкт). Швидкодія Рубі змушує бажати кращого. Маю надію у версії 2.0 це виправлять.
- RoR. Насамперед RoR != Ruby. Таке враження, що Ruby існує тільки завдяки RoR. Насправді все у точності до навпаки, RoR повинен завдячувати своїй простоті гнучкому синтаксису Ruby.
Підписатися на:
Дописи (Atom)